خانه مقالات آیا ما زندگی کردن را بلدیم؟ (با عکس)

آیا ما زندگی کردن را بلدیم؟ (با عکس)

0 ثانیه خوانده شده
0
عکس آموزش زندگی

چه چیزهایی را فکر می‌کنیم بلدیم

اگر شخصی پیش ما بیاید و به ما بگوید؛ لباسم پاره شده و یا صندلیم شکسته و بیا آن را درست کن، به‌احتمال‌زیاد می‌گوییم: من که بلد نیستم، برو پیش خیاط، برو پیش نجار؛ اما زمانی که صحبت از مسائل مهم زندگی مانند ازدواج، تربیت فرزند، حل تعارض، کسب‌وکار و ازاین‌دست موارد می‌شود؛ اکثر ما فکر می‌کنیم که آن‌ها را بلدیم.

می‌بینید؛ ما در برخورد با مسائل ساده زندگی، سری اغراق به ندانستن می‌کنیم ولی وقتی صحبت از مسائل به‌مراتب مهم‌تر که می‌رسیم، فکر می‌کنیم که همه‌چیز را بلدیم.

عکس حیوانات

حیوانات با مسائل مهم زندگی چه می‌کنند

حیوانات به‌صورت غریزی می‌دانند که چه زمانی بچه‌دار شوند، چگونه آن را تربیت و برای زندگی آموزش دهند، کدام‌یک از هم نوعانشان مناسب برقراری رابطه هست و به درد آن‌ها می‌خورد و درواقع به‌صورت غریزی خیلی از مسائل مهم زندگی را می‌دانند.

عکس غریزه

آیا مسائل مهم زندگی نیز در غریزه آدمی نوشته‌شده است؟

انسان نیز فکر می‌کند که بسیاری از مسائل مهم زندگی مانند ازدواج را به‌صورت غریزی می‌داند و جالب این است که این‌گونه مسائل را برخلاف حیوانات در غریزه او نیست و باید مهارت‌های آن را بیاموزد.

عکس راهکار

با مسائل مهم زندگی چه کنیم؟

اینک که به کسب مهارت‌های مهم زندگی آگاهی پیدا کردیم؛ باید در هر حیطه از زندگی، این مهارت‌ها را بیاموزیم و از آن بهره ببریم.

یکی از مؤثرترین راه‌های کسب مهارت‌های مهم زندگی، مطالعه کتاب‌های روز و پرفروش در حیطه موردنظر است، زیرا کتاب‌های تاریخ گذشته و قدیمی شاید بتواند در جهاتی از زندگی کمکمان کنند ولی چون علم به‌طور مدام در حال پیشرفت است و خیلی از تئوری‌ها و نظریه‌های گذشته در حال حاضرجواب نمی‌دهد، باید در انتخاب منبع، دقت نظر خواصی داشته باشیم و هر مطلب و کتابی را مطالعه نکنیم، مخصوصاً مطلب‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی ردوبدل می‌شود.

به‌عنوان‌مثال یکی از کتاب‌هایی که بدرد تمام بخش‌های زندگی می‌خورد، کتاب تئوری انتخاب نوشته ویلیام گلاسر است که بسیاری از مسائل مهم زندگی را به ما می‌آموزد.

اساتید برجسته و دوره‌های آموزشی نیز می‌تواند به ما کمک کند، شاید فکر کنید که هزینه کردن برای این امور کاری اشتباه است ولی هرگاه هم‌چین فکری به ذهنتان خطور کرد، گفته معروف درک باک استاد دانشگاه هاروارد را به یاد بیاورد که می‌گوید:

اگر فکر می‌کنید آموزش پرهزینه است پس نادانی را امتحان کنید.

عکس آموزش

نتیجه‌گیری

ما فکر می‌کنیم که زندگی کردن را بلدیم درصورتی‌که اصلاً این‌گونه نیست و باید مسائل مهم زندگی‌مان را بیاموزیم چون عدم اطلاع از برخی مسائل، مشکلات جبران‌ناپذیری مانند؛ طلاق، برای ما ایجاد می‌کند.

پس چه‌بهتر است قبل از اقدام به هر تصمیم مهم در زندگی ابتدا آموزش‌های لازم در آن خصوص را بیاموزیم تا زندگی باکیفیت‌تر و خوشنودتری را تجربه کنیم.

 

نوشته‌شده توسط: علی اسماعیلی

مطالب بیشتر از این نویسنده علی اسماعیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۴ نکته کلیدی در مشتری مداری که حتماً باید بدانیم ( با عکس )

نکاتی که اگر ندانید در برخورد با مشتری دچار ضررهایی جبران‌ناپذیری می‌شوید مشتری مداری مقول…