خانه مقالات برای یک ارائه خوب چه پیش‌نیازهایی لازم است؟

برای یک ارائه خوب چه پیش‌نیازهایی لازم است؟

7 ثانیه خوانده شده
0
سخنرانی,رائه

از اصلی‌ترین مواردی که برای یک ارائه خوب می‌توان نام برد:

۱-مهارت در فن بیان و سخن‌رانی

۲- مهارت در متقاعدسازی

۳-استاندارد بودن محتوا

۴- زبان بدن

که هر یک دارای زیرشاخه‌هایی می‌باشد که با داشتن این مهارت‌ها می‌توانید یک ارائه خوب داشته باشید که بیشترین بازده را برای شما داشته باشد.

سخنرانی

بعضی‌ها تا صحبت از ارائه می‌شود گمان می‌کنند که فقط سخنرانان نیاز به ارائه خوب دارند ولی این‌گونه نیست و تا زمانی که انسان زنده است برای انجام کوچک‌ترین کارهای روزمره‌اش نیاز به ارائه خود دارد و اگر بخواهم در یک جمله ارائه را تعریف کنم این‌گونه می‌گوییم که برای کسب پوئن و جلوگیری از دادن پوئن در زندگی نیاز به مهارت ارائه هست.

استیو جابز

۱-مهارت در فن بیان و سخنرانی برای یک ارائه خوب

یک سخنرانی خوب نیاز به مهارت‌هایی دارد که با انجام تمرین‌هایی هرکسی می‌تواند آن را بیاموزد که محوریت آن در حیطه فن بیان، افزایش هوش کلامی و چند مهارت دیگراست که در این سایت به آموزش این مهارت‌ها می‌پردازیم.

میز گرد,کنفرانس

۲- مهارت در متقاعدسازی برای یک ارائه خوب

برای پیروزی در گفتمان، مهارت در سخنرانی تنها کافی نیست و باید از تکنیک‌های مانند تکنیک آسانسوری و تکنیک‌های دیگر استفاده شود تا بتوان مخاطب را قانع کرد. پس به‌طور مفصل در این سایت به آن می‌پردازیم.

مشاغل

۳-استاندارد بودن محتوا برای یک ارائه خوب

اجازه دهید این مطلب را با مثالی توضیح دهیم، برای استخدام در یک شرکت علاوه بر مهارت در سخنرانی و متقاعدسازی نیاز به نگارش یک رزومه خوب که دارای رعایت استانداردهای لازم باشد و یا در مراسم خواستگاری ما نمی‌توانیم هر سؤالی را از طرف مقابل بپرسیم و باید سؤالات ما یک چارچوب و استانداردی داشته باشد. همچنین پایان‌نامه دانشگاهی و برای انجام هر کاری باید این استانداردها را بدانیم و رعایت کنیم.

زبان بدن

۴- زبان بدن، برای یک ارائه خوب

آخرین مطلب که برای یک ارائه خوب نیاز است، زبان بدن یا (body language) است و اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که بدانیم کلام کمترین میزان اثرگذاری را دارد و سهم آن فقط ۷٪‌ از ارتباطات است درحالی‌که لحن صدا ۳۸ درصد را شامل می‌شود و ۵۵ درصد باقی‌مانده نیز سهم زبان بدن خواهد بود!

 

نویسنده: علی اسماعیلی

مطالب بیشتر از این نویسنده علی اسماعیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۴ نکته کلیدی در مشتری مداری که حتماً باید بدانیم ( با عکس )

نکاتی که اگر ندانید در برخورد با مشتری دچار ضررهایی جبران‌ناپذیری می‌شوید مشتری مداری مقول…